Każdego dnia mijamy na ulicy mijamy wielu ludzi, czy wiesz, że statystycznie 1 na 5 z tych osób choruje na niepłodność? Ta niewidzialna choroba dotyka ponad 1,5 mln polskich par, to aż 15-20% populacji w wieku rozrodczym. 

Przede wszystkim należy pamiętać, że niepłodność dotyka pary a bardzo często cierpi również cała rodzina. 

Niemożność poczęcia dziecka jest ogromnym cierpieniem fizycznym i psychicznym a samo leczenie bardzo kosztowne, bardzo często finanse są największą przeszkodą w tej trudnej drodze do wyczekiwanego rodzicielstwa.  

Niepłodność jest ogromnym problemem społecznym, szacuje się,że do 2050 roku większość dzieci przyjdzie na świat dzięki In Vitro. 

Niestety choroba nadal jest niewidzialna społecznie a dzieci rodzi się coraz mniej. 

Kampania “NIEPŁODNOŚĆ - JEST NAS WIĘCEJ NIŻ MYŚLISZ “ to głos tych, którzy boją się mówić, zwrócenie uwagi na brak refundacji In Vitro -  metody która jest najskuteczniejsza w leczeniu niepłodności, naszym celem jest podniesienie świadomości społecznej i zmniejszenie stygmatyzacji w tym temacie. 

Nie możemy milczeć.

Niepłodność została wpisana na listę WHO jako choroba cywilizacyjna XXI wieku.

Niepłodność to my, nasi mężowie, siostry, bracia, kuzyni, kuzynki, przyjaciele i przyjaciółki, córki, synowie, wnuki i wnuczki, to choroba, która może dotknąć każdego. 

Nasza kampania będzie eksponowana na billboardach, żeby dotrzeć do różnych grup społecznych, ze względu na to ,że nie każdy posiada konta w mediach społecznościowych i nie każdego dotyka ten problem co bardzo często powoduje brak samodzielnego zainteresowania się tą tematyką. 

Dołączcie do nas, pomóżcie nam na szeroką skalę zabrać głos za tych, którzy boją się mówić o chorobie i cierpią w samotności. 

 
 

 

 

 

 

09 listopada 2021

Niepłodność - jest nas więcej niż myślisz - kampania społeczna

STOWARZYSZENIE

IN VITRO BEZ GRANIC

Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są własnością In Vitro Bez Granic, są chronione prawem autorskim, które przysługuje stowarzyszeniu. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody jest całkowicie zabronione.

Stowarzyszenie 

IN VITRO BEZ GRANIC 

nr. tel : 729-776-393

e-mail: invitro.bezgranic@gmail.com

NIP: 697-23-80-157

REGON: 387974707

KONTAKT Z NAMI >