Kampania TAK DLA IN VITRO to nic innego jak zwrócenie uwagi na problem Niepłodności w Polsce i brak dofinansowania do In Vitro. Ponad 1.5mln polskich par zmaga się z tą chorobą - to nie są tylko liczby, tylko 3 miliony prawdziwych ludzi, którzy najbardziej na świecie pragną zostać rodzicami. 

Nasze projekty mają na celu odczarować zły odbiór leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego i pokazać, że dzięki tej procedurze rodzą się prawdziwe i wyczekiwane latami dzieci. In Vitro to nic innego jak droga do upragnionego rodzicielstwa.
Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do naszej kampanii, zapraszamy firmy do symbolicznego wsparcia i mamy ogromną nadzieję, że los naszych rodaków nie będzie im obojętny. Od momentu, kiedy postawiliśmy pierwszy billboard w Polsce otrzymujemy mnóstwo wiadomości z podziękowaniami, że dzięki naszej pracy osoby starające się o dziecko mają poczucie, że nie są sami a dzięki naszym projektom odzyskują wiarę w to, że uda im się spełnić swoje marzenie o dziecku. 
Aktualne nasze lokalizacje : 
- Leszno 
- Ostrów Wielkopolski
- Kalisz 
- Kraków 
- Legnica 
- Grudziądz 
- Katowice 
 
Gorąco zachęcamy do wsparcia naszych działań - problem Niepłodności może dotknąć Was, Waszych znajomych, przyjaciół i rodziny a kiedy przyjdzie odbierze wszystko bezlitośnie. Pokażmy, że jesteśmy solidarni z tymi, którzy toczą ciężki bój o dziecko. 
Darowiznę na kampanię możesz wpłacić tu-    https://zrzutka.pl/8mw7yc ,zostaniesz przeniesiony do zbiórki
lub wpłacić środki na nasze indywidualne konto bankowe - koniecznie z zapisem " darowizna na cele statutowe" 
PKO BP  15-1020-3088-0000-8202-0128-1609
 
Niech moc będzie z Nami - razem możemy więcej. 
 
Opinia psychologiczna o kampanii TAK DLA IN VITRO : 
 
"Kiedy patrzę na plakaty Stowarzyszenia In Vitro Bez Granic na bilbordach w coraz większej liczbie miast w Polsce, to się uśmiecham. 
 
Uśmiecham się do tej dziewczynki na plakacie, która przyszła na świat dzięki in vitro. Uśmiecham się do tych kolorowych słów wokół niej i do ważnej idei, którą niosą. Uśmiecham się do tych osób, które ten plakat zaprojektowały, uśmiecham się wreszcie do tych, które się skrzyknęły i zadbały, aby zawisł. 
 
Dzięki temu uśmiechowi, czuję nadzieję. Zapominam na moment o smutku i cierpieniu 1,5 miliona polskich par, które jeszcze się leczą i które jeszcze nie doczekały się własnej córki czy synka. Ten etap jeszcze przed nimi.
 
Trzymam za nich kciuki. Mam nadzieję, że się doczekają. Mam też wielką nadzieję, że będą do nich docierały tylko takie piękne proste przesłania dodające sił do leczenia i walki o marzenie. Że będą słyszały tylko słowa wsparcia, otuchy i zachęty.
 
Potrzeba posiadania dziecka jest podstawową potrzebą. Jest też podstawowym prawem. W dzisiejszym świecie, z jego problemami ekologicznymi i społecznymi, coraz więcej par słyszy diagnozę niepłodności. Jest to choroba współczesnego świata, cywilizacyjna. Jak nowotwory, jak cukrzyca. Na szczęście, większość z tych par ma szansę, dzięki medycynie, na wyleczenie. 
 
Dajmy im tę możliwość.  
 
Niepłodność jest chorobą związaną z wyzwaniami współczesnego świata. W Polsce już 1,5 miliona par potrzebuje leczenia. Diagnoza o niepłodności niesie ze sobą cierpienie i stres porównywany przez fachowców do stresu osoby chorej na raka. Na szczęście, leczenie w przypadku większości z tych par może się skończyć sukcesem. 
 
Wyobraź sobie teraz te 1,5 miliona par. 3 miliony konkretnych prawdziwych osób, takich jak Ty czy ja. 3 miliony osób, które cierpią, bo potrzebują w swoim życiu czegoś tak oczywistego, jak posiadanie potomstwa. Teraz wyobraź sobie po prostu jedną parę. Jedną kobietę, jednego mężczyznę. Spójrz na nich. Spójrz im w oczy. Jej. Jemu. Poczuj tę więź z drugim prawdziwym człowiekiem. Powiedz im, że wierzysz w nich. I że życzysz im powodzenia leczenia. Po prostu. Bo czekają na swoją córkę i swojego synka, takich, jak ta uśmiechnięta dziewczynka z plakatu.
 
Dziękuję Stowarzyszeniu In Vitro Bez Granic za tak wyjątkową akcję plakatową. Ten prosty pozytywny przekaz najlepiej oddaje esencję tego, czym jest procedura in vitro czy w ogóle leczenie płodności – drogą do szczęścia. Daje nadzieję, uśmiech, ulgę, wiarę w to, że się uda. Pokazuje i uczy, jak mówić o leczeniu, jak mówić o tej ważnej sferze życia, jakim jest planowanie rodzicielstwa. 
A należy mówić. Mówić po prostu, mówić naturalnie. Skupiając się na tym, co najważniejsze – na dzieciach i szczęściu, które dają. To przyszłość. Przyszłość, która zaczyna się dzisiaj. Od tych plakatów. „
 
Monika Rybak, psycholożka, 
Dyplomowana Terapeutka CBT i HBT
Mindatory.Life
 
 

 

09 maja 2021

Wesprzyj Kampanię TAK DLA IN VITRO

STOWARZYSZENIE

IN VITRO BEZ GRANIC

Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są własnością In Vitro Bez Granic, są chronione prawem autorskim, które przysługuje stowarzyszeniu. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody jest całkowicie zabronione.

Stowarzyszenie 

IN VITRO BEZ GRANIC 

nr. tel : 725-085-201

e-mail: invitro.bezgranic@gmail.com

NIP: 697-23-80-157

REGON: 387974707

KONTAKT Z NAMI >